Село Невицьке

Невицьке - В грамотах та інших письмових джерелах село відоме під назвами: «Nevicke» (угор.) а «Neviţche» (рум.). Очевидно, село виникнуло раніше XIII ст. і саме від нього замок, що височіє поряд, міг одержати назву Невицький.

В північній частині села в 70-х роках минулого століття виявлений могильник, що датується VI–V ст, до н.е. Неподалік від нього знаходиться урочище Тепла Яма,  назва якого дійшла до наших днів від володаря підземного царства- Ями. Вірогідно, з назвою села найкраще пов'язувати давне божество Наву або Неву, що символізує невідомість. Віддаючи наречену заміж, їй створювали в новому житті своєрідну незнаність, яка в наш час трансформувалася в слові «невістка» (та, що не знає своє майбутнє).

Від третьої чверті XIV ст. до кінця XVII ст. село належало до Невицького домена Другетів. Перша пряма згадка про село відноситься 1364 року. В 1599 році в Невицькому нараховувалося 30 селянських господарств, що давало підстави вважати його середнім за величиною поселенням.

Сьогодні населення села значно зросло і становить 1156 мешканців. Місцева влада активно працює для його соціально-економічного розвитку. Лише за останні декілька років село Невицьке отримало статус «Населений пункт найкращого благоустрою та зразкового громадського порядку» та «Неймовірне село України-2018».

Територія села, яке знаходиться на відстані 8 км. від обласного центру, є улюбленим місцем для відпочинку місцевого населення та туристів.