Село Оріховиця

Оріховиця - село в Ужгородському районі на р. Уж. В письмових джерелах XV ст. село відоме під назвою “Rahoncha”. Той факт, що на околиці села виявлені давні слов’янські поселення VIII-ІХ ст., дає підстави вважати, що Оріховиця виникла раніше XI ст.

З першої половини XIV по XVII ст. село було одним із маєтків Невицького домена Другетів. В XVI ст. до Оріховиці переселилося 20 родин. У 1599 р. в селі нараховувалося 30 залежних домогосподарств і одне господарство шолтейса (у давні часи голова села або селища). Тоді Оріховиця вважалася великим поселенням. Джерела другої половини XVIII ст. зараховують Оріховицю до сіл із руським населенням.

1 листопада 2011 року село відзначило своє 444-річчя веселим гулянням, яке об’єднало мешканців Оріховиці, Оноківців та гостей з міста Ужгорода. Сьогодні населення села становить 604 особи. З Оріховиці збереглася сільська дерев’яна хата кінця XVIII ст. — пам’ятка житлової архітектури, що знаходиться зараз в Ужгородському скансені (Закарпатський музей народної архітектури та побуту).