Щодо лісових пожеж!

Дата: 23.03.2021 16:54

ІНФОРМУЄМО!

Вчора, 22.03.2021 року,  на території села Оріховиця в урочищі «Буяча Лука»  виникла пожежа в екосистемі, яка спричинена людською байдужістю та безвідповідальністю. Пориви вітру поширювали вогонь і площа пожежі значно збільшувалася. На площі біля 3 га були знищено травяну рослинність, чагарники та дерева.  Місцеві мешканці спільно з працівниками ДП «Ужгородське ЛГ» вчасно виявили, локалізували та ліквідували дану пожежу.

Оноківська сільська рада вкотре нагадує, що власник, користувач чи орендар земельної ділянки зобов’язаний виконувати встановлені законодавством вимоги пожежної безпеки.

17 березня 2021 р. набув чинності закон про те, що забезпечення пожежної безпеки покладається на:

- власника земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна;

- наймачів (орендарів) земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна, якщо це обумовлено договором оренди;

- керівника (керівників) суб’єкта господарювання.

Зміни передбачено Законом № 1259-IX щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій.

Встановлено обов’язок землекористувачів:

- не допускати випалювання сухої рослинності або її залишків із порушенням порядку, встановленого Міндовкілля;

- обкошувати (з прибиранням скошеного) та оборювати земельні ділянки, прилеглі до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць.

Шановна громадо! Оноківська сільська рада просить ВАС:

1. НЕ СПАЛЮЙТЕ СУХУ ТРАВУ!
  2. НЕ ЗАЛИШАЙТЕ БЕЗ НАГЛЯДУ ВОГОНЬ!
  3. В РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ЗАГОРЯННЯ ТЕЛЕФОНУЙТЕ 101!

ПОВІДОМЛЯЄМО,  що порушення правил пожежної безпеки тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність (статті 77-1, 82, 152 КУпАП, ст. 270 ККУ).

Виконком Оноківської сільської ради