Оноківська громада
Закарпатська область, Ужгородський район

Вигорлат-Гутинський вулканічний хребет

Дата: 11.06.2021 09:07
Кількість переглядів: 2024

 

ВИ бажаєте уповні відчути дух Карпат?!

Оноківська громада запрошує! на туристичні маршрути які ознайомлюють з унікальними і типовими природними комплексами Вулканічних Карпат і на власні очі побачити найкрасивіші краєвиди й випробувати свою витривалість!

Мальовничі гори з квітучими полонинами та схилами, вкритими густими лісами, з прохолодними річками, блакитними озерами і смачною джерельною водою, бурхливим вулканічним минулим, самобутньою культурою та гостинними мешканцями роблять цей регіон надзвичайно популярним для туристів.

Найближчі до Ужгорода екологічні стежки починаються саме у межах Оноківської громади.

Туристичні маршрути можуть підійти кожному, хто любить багато ходити пішки чи кататися велосипедом. Кожен з маршрутів можна подолати як за декілька годин так і за один день, проте можна і розтягнути подорож, залишившись на природі з ночівлею.

Подорожуючи цими стежками можна побачити багато унікальних творінь природи, інженерної думки та архітектурних пам’яток.

Вигорлат-Гутинський вулканічний хребет (інші назви – Вигорлат-Гутинське вулканічне пасмо, Вулканічний хребет, Вулканічні Українські Карпати) – гірський масив (пасмо хребтів) у Східних Карпатах, у тому числі Українських Карпатах. Розташований у межах Словаччини (частково), України (в Закарпатській області) та Румунії (частково).

Загальна довжина в межах України близько 125 км, ширина 8-20 км. Долини приток Тиси (Уж, Латориця, Боржава і Ріка) розчленовують Вулканічний хребет на окремі масиви – Вигорлат,  Маковиця, Синяк, Великий Діл, Тупий, Гутинський. З півночі та північного сходу масив прилягає до Березне-Ліпшанської міжгірної долини, з півдня і південного заходу – до Закарпатської низовини. На південному сході межує з Хустсько-Солотвинською улоговиною.

Пересічна висота 800-1000 м (г. Анталовецька Поляна, г. Маковиця), максимальна – 1081 м (г. Бужора). Схили круті, важкодоступні, особливо північно-східні. Характерні кальдери. Поширені ерозійні, осипні та сельові процеси. Складається з вулканічних порід, переважно андезитів, базальтів та їхніх туфів. З корисних копалин є поліметалічні руди, ртуть та інші. До висоти 450 м вкритий переважно дубовими, дубово-грабовими та дубово-буковими лісами, вище буковими.

Передгір’я Вулканічного хребта на 75% розорані, густо заселені. У межах Вулканічного хребта – заказники державного значення Зачарована долина та Чорна Гора, Національний природний парк «Зачарований край».

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь