Гора Плішка

Дата: 18.06.2021 13:08
Кількість переглядів: 1919

В рамках реалізації Програми розвитку туризму та рекреації розпочато роботу з паспортизації туристичних маршрутів гірського масиву гори Плішка для розвитку екологічного туризму та створення рекреаційних зон.

Гора Плішка (висота 693 м.н.р.м.) – знаходиться на межі смт Перечин та с. Кам’яниця. Серед навколишніх гір її відразу помітно за телевишкою-ретранслятором, який знаходиться на одній з її полян. Із вершини відкриваються чудові краєвиди на Полонину Руна, Анталовецьку Поляну, хребет Сінаторія, Ужанська долину.

Знаменита Плішка тим, що ще з часів Чехії тут був притулок для туристів і трампліни для лижників. Пізніше при СРСР тут побудували шість бугельних, гачкових підйомників. У радянські часи це була популярна гірськолижна база Ужгородського університету. Сюди часто приїжджали покататися жителі м Ужгорода та студенти з бази відпочинку «Скалка», яка розташована в с. Кам’яниця. На одній з полян біля вершини знаходиться сторожка, колись тут був будиночок туриста.

Найбільш «натоптані» маршрути підйому на Плішку – з Кам’яниці (від лісгоспу), або від траси Ужгород-Перечин уздовж «Сухого потоку».