Ворочівське озеро

Дата: 08.07.2021 08:30

Ворочівське озеро – гірське озеро в Українських Карпатах, в межах Ужгородського району Закарпатської області.

Гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення (з 1984 року).

Розташоване на південний схід від села Ворочово, на горі Анталовецька Поляна. Лежить у западині на висоті 700 м. над р. м. Озеро вулканічного походження. Складається з двох водойм, які розділені вузькою перемичкою, загальною площею 0,4 га. Водойми круглої форми діаметром до 50 м. Наповнення озер водою залежить від опадів і може досягати 2,5 метра глибини. Вода дуже прозора. Живиться підземними водами. Оточене лісом, важкодоступне.

GPS координати: 48.70665741 22.44328117

Від озера веде на північний схід і вверх стежка на Світильник і далі на хребет Сінаторія. На Сінаторії розташовані два цікаві об’єкти: печера Сінаторія та скеля Соколець.