ОПИС МАРШРУТУ «ДОРОГА НА ПЛІШКУ» № 1

Дата: 15.07.2021 17:55

1. Повна назва маршруту:

Багатопрофільний, краєзнавчий туристичний маршрут місцевого значення «ДОРОГА НА ПЛІШКУ №1».

2. Географічний район маршруту :

Закарпатська область, Ужгородський район, Оноківська сільська територіальна громада.

Низовий шлях від с. Кам’яниця (автобусна зупинка, зал?д. станція) до г. Плішка частково асфальтованою дорогою (автошлях Н13), ґрунтовою дорогою урочищем Сухий Потік (вздовж гірської річки Сухий Потік), лісовою стежкою.

3. Його призначення:

Багатопрофільний, краєзнавчий туристичний маршрут місцевого значення для активного відпочинку.

На нитці маршруту встановлено три рекреаційні локації (альтанки) для перепочинку.

4. Спосіб пересування:

Пішохідний, велосипедний, частково автомобільний.

5. Маркування маршрутів:

На нитці маршруту відсутнє маркування.

6. Довжина маршруту (в одному напрямку):

Протяжність маршруту = 9 км, з них:

- асфальтовою дорогою = 4,1 км.;

- ґрунтовою дорогою = 3,5 км.;

- лісовою стежкою = 800 м.;

- галявиною = 550 м.

7. Середня тривалість пересування (активна частина) (орієнтовний розрахунок часу в одному напрямку):

- пішки = 3 год.;

- комбіновано : велосипедом (асфальтова дорога = 25 хв.) → (ґрунтова дорога = 30 хв.) + пішки (лісова стежка = 35 хв.) = 1 год. 30 хв.;

- комбіновано : автомобілем (асфальтова дорога = 5 хв.) + пішки (ґрунтова дорога = 1 год. 30 хв.) → лісова стежка (30 хв.) = 2 год.;

- комбіновано : автомобілем (асфальтова дорога = 5 хв.) + велосипедом (ґрунтова дорога = 30 хв.) + пішки (лісова стежка = 30 хв.) = 1 год. 5 хв.

8. Найвища точка:

г. Плішка – 693 м.н.р.м.

9. Опис маршруту (географічні відомості про рослинний і тваринний населені екскурсійні об’єкти, перешкоди, пункти відпочинку, харчування, нічлігу, зв’язку, медичної допомоги тощо).

Початковий пункт маршруту – автобусна зупинка ? залізнична станція поруч із залізничним переїздом в с. Кам’яниця на автошляху Н13.

Поруч розташовані готельно-ресторанний комплекс «Під замком» та АВС.

Маршрут проходить уздовж вказаного автошляху в напрямку м. Перечин.

Через 4 кілометра (орієнтир – триметрова стела з написом «Плішка»), ліворуч з основної дороги починається ґрунтова дорога (орієнтир – металевий шлагбаум). Дорога проходить через урочище Сухий Потік вздовж неглибокої гірської річки Сухий Потік. Від шлагбаума через 100 метрів через річку є місток за яким розташована перша рекреаційна зона відпочинку – альтанка.

Дорога в лісі досить зручна навіть для швидкої ходьби. Через 1.7 км. на першій розвилці доріг треба піти управо строго на північ. Через 1.8 км. дорога упирається в невеликий майданчик – друга рекреаційна зона відпочинку (стіл з лавицями), від якого починається різкий підйом в гору. Звідси стежка частково означена жовтою маркою йде на північний захід і через 800 метрів виходить на відкритий схил, на краю якого розташована невелика стара споруда. Минувши першу будову, спрямовуємося у бік двох дерев’яних будинків (спортивно-туристична база ДВНЗ «УжНУ» – «Плішка»). Від нього йдемо вліво по стежці і через 130 метрів виходимо на гірську дорогу, що веде на вершину. Від перетину стежки з дорогою до верхньої точки гори 300 метрів. Сама вершина майже повністю оточена буковим лісом, тільки південно-східна частина її схилу відкрита і дає можливість споглядати гірські вершини Ужгородщини і Перечинщини. По курсу 139° знаходиться г. Анталовецька Поляна, 126° – г. Світильник, 117° – хребет Синаторія. У тому ж напрямі, біля підніжжя цих гір розташувалося село Ворочево. Відкритий схил гори облаштований підйомниками бугельного типу, невеликими технічними спорудами. Дорога, що сходить з гори, йде на схід і виходить в м. Перечин.

Галявина на горі Плішка облаштована третьою рекреаційною зоною відпочинку – стіл з лавицями та місцем для вогнища.

Також галявина є чудовим оглядовим майданчиком – відкривається чудовий краєвид на хребет Синаторія та Турянську долину, на горизонті якого за ясної погоди ви можете побачити верхівку полонини Руни (Руної).

Металеві конструкції, розташовані на галявині – це гірськолижні витяги, які колись успішно функціонували, забезпечуючи активний зимовий відпочинок любителям гірськолижних спусків.

У нижній частині галявини знаходяться будиночки гірськолижної бази УжНУ, біля яких можна набрати питної води.

Зворотна частина маршруту пролягає в тому ж напрямку, що й перша частина шляху.

УВАГА!

ОБОВ’ЯЗКОВА наявність паспорта у ВСІХ учасників походу! Маршрут проходить у прикордонній зоні!

До зустрічі на теренах туристичного маршруту «Дорога на Плішку № 1»!

Дістатися до відправної точки можна різними способами:

- місцевою електричкою можна доїхати до станції «Невицьке-під-замок»;

- маршрутними автобусами, що регулярно курсують між Ужгородом і Перечином.