ОПИС МАРШРУТУ «ДОРОГА НА ПЛІШКУ» № 2

Дата: 15.07.2021 17:58

1. Повна назва маршруту:

Багатопрофільний, навчально-пізнавальний, краєзнавчий туристичний маршрут місцевого значення «ДОРОГА НА ПЛІШКУ №2».

2. Географічний район маршруту :

Закарпатська область, Ужгородський район, Оноківська сільська територіальна громада, с. Кам’яниця.

Низовий шлях від с. Кам’яниця (автобусна зупинка, зал?д. станція) до г. Плішка частково асфальтовою дорогою (через с. Кам’яниця), лісовою ґрунтовою дорогою.

3. Його призначення:

Навчально-пізнавальний, краєзнавчий туристичний маршрут для активного відпочинку.

4. Спосіб пересування:

Пішохідний, велосипедний, частково автомобільний.

5. Маркування маршрутів:

Нитка маршруту означена червоною маркою.

6. Довжина маршруту (в одному напрямку):

Протяжність маршруту = 8,2 км, з них:

- асфальтовою дорогою = 2,2 км.,

- лісовою ґрунтовою дорогою = 6 км.

7. Середня тривалість пересування (активна частина) (орієнтовний розрахунок часу в одному напрямку):

- пішки = 3,5 год.;

- комбіновано : велосипедом (асфальтова дорога = 15 хв.) → (лісова ґрунтова дорога = 1 год. 30 хв.) = 1 год. 30 хв.;

- комбіновано : автомобілем (асфальтова дорога = 5 хв.) → пішки (лісова ґрунтова дорога = 2 год. 30 хв.) = 2 год. 35 хв.;

- комбіновано : автомобілем (асфальтова дорога = 5 хв.) → велосипедом (лісова ґрунтова дорога = 1 год. 30 хв.) = 1 год. 35 хв.

8. Найвища точка:

г. Плішка – 693 м.н.р.м.

9. Опис маршруту (географічні відомості про рослинний і тваринний населені екскурсійні об’єкти, перешкоди, пункти відпочинку, харчування, нічлігу, зв’язку, медичної допомоги тощо).

Початковий пункт маршруту – автобусна зупинка ? залізнична станція поруч із залізничним переїздом в с. Кам’яниця на автошляху Н13.

Поруч розташовані готельно-ресторанний комплекс «Під замком» та АВС.

Маршрут проходить через село Кам’яниця до Кам’яницького лісництва (автомобільна парковка з наявною рекреаційною зоною відпочинку – альтанкою).

На території Кам’яницького лісництва облаштовано вісім навчально-пізнавальних стежок, які є навчально-пізнавальними об’єктами живої природи:

- «Живі сторінки Червоної книги»,

- «Індикатори типів лісу»,

- «Дорога світла»,

- «Рослини Святого Письма» (арборетум),

- «Гірські породи та мінерали Карпат»,

- Музей лісу.

Поруч з лісництвом знаходиться капличка св. Губертуса поруч з якою й починається екологічна стежка на г. Плішка.

Маркована (червона марка) лісова стежка від лісництва веде до дачного масиву. Даний маршрут оминає дачний масив і виходить на ґрунтову лісову дорогу, яка й виводить на вершину гори Плішка.

На шляху встановлено інсталяційно-інформаційні стенди які розповідають про лісові культури та життя лісу. З інформаційних стендів, що встановлені на маршруті, можна ознайомитись з видами плазунів, які зустрічаються в Карпатах, дізнатися про причини вітровалів, гідрологічні функції лісів та інші цікавинки.

Дорога в лісі досить зручна навіть для швидкої ходьби.

Галявина на горі Плішка облаштована третьою рекреаційною зоною відпочинку – стіл з лавицями та місцем для вогнища.

Також галявина є чудовим оглядовим майданчиком – відкривається чудовий краєвид на хребет Синаторія та Турянську долину, на горизонті якого за ясної погоди ви можете побачити верхівку полонини Руни (Руної).

Металеві конструкції, розташовані на галявині – це гірськолижні витяги, які колись успішно функціонували, забезпечуючи активний зимовий відпочинок любителям гірськолижних спусків.

У нижній частині галявини знаходяться будиночки гірськолижної бази УжНУ, біля яких можна набрати питної води.

Зворотна частина маршруту пролягає в тому ж напрямку, що й перша частина шляху.

УВАГА!

ОБОВ’ЯЗКОВА наявність паспорта у ВСІХ учасників походу! Маршрут проходить у прикордонній зоні!

До зустрічі на теренах туристичного маршруту «Дорога на Плішку» № 2!

Дістатися до відправної точки можна різними способами:

- місцевою електричкою можна доїхати до станції «Невицьке-під-замок»;

- маршрутними автобусами, що регулярно курсують між Ужгородом і Перечином, а також рейсовий автобус Ужгород – Кам’яниця.