Оноківська громада
Закарпатська область, Ужгородський район

Маковиця

Дата: 29.07.2021 11:08
Кількість переглядів: 691

 

Мріяли колись побувати у жерлі вулкану? Це сьогодні Закарпаття тихий і спокійний куточок Європи, але в минулому тут було гаряче. Недарма частині Карпат науковці дали назву Вигорлат-Гутинський вулканічний хребет. Для фахівців і сьогодні не важко знайти безліч свідчень вулканічної активності. Звичайні туристи також мають можливість торкнутися свідчень змін на планеті Земля, які відбувались на протязі багатьох тисячоліть.

Один з найдоступніших варіантів – з околиці села Кам’яниця прогулятися як пішки так і на велосипеді до згаслого жерла вулкану.

Маковиця – гірський масив в Українських Карпатах, частина Вигорлат-Гутинського вулканічного хребта. Розташований у межах Закарпатської області (Ужгородський та Мукачівський райони).

Простягається з північного-заходу на південний-схід – від річки Уж до річок Визниці та Латориці (південно-східні відноги хребта підступають аж до міста Мукачева). На сході Маковиця межує з масивом Синяк, на заході – з масивом Вигорлат, на півночі прилягає до Березне-Ліпшанської долини, південні та південно-західні схили переходять у Закарпатську низовину.

Абсолютні висоти 800-900 м, найвищі вершини – Маковиця (978 м) і Анталовецька Поляна (968 м). У геологічній будові масиву беруть участь ефузивні та флішеві породи, які властиві також іншим масивам Вукланічного хребта. Гребеневі поверхні переважно гострі, локально куполоподібні, розчленовані долинами малих річок і ярами. Північні та північно-східні схили круті, місцями обривисті, південні та південно-західні – більш пологі. Переважають низькогірні місцевості, вкриті дубово-буковими (до висоти 600 м) і буковими лісами з невеликою домішкою хвойних.

Маковиця – вершина в Українських Карпатах. Розташована в центральній частині однойменного хребта Маковиці (частина Вулканічного хребта), на межі Перечинського та Ужгородського районів Закарпатської області.

Висота 978 м. Маковиця – одна з найвищих (після Бужори) вершин Вулканічного хребта. Північні та північно-західні схили круті, південні – більш пологі. Вкрита майже суцільними лісами (дуб, граб, бук). Як домішки трапляються дика яблуня, груша й черешня. Багатий трав’яний покрив. Деякі рослини занесені до Червоної книги України. На північний захід від Маковиці розташований хребет Липова Скеля, на північний схід – гора Закружі (688 м), на півдні – долина річки Старої (притока Латориці).

Північні та північно-західні схили Маковиці вирізняються своїм особливим ландшафтом – вони більш круті, а тому у цих районах треба бути особливо пильними та обережними, південні схили гори – пологі. Гора Маковиця частково вкрита лісами. Серед переважаючих тут дерев – це граб, дуб, бук, хоча іноді тут трапляються й дикі яблуні, груші та черешні. Гора являє собою суцільне трав’янисте полотно, розкішні та запашні трави так і манять до себе на відпочинок. Багато із рослин, що ростуть на Маковиці, занесені й до Червоної книги України, а тому варто не збирати та не зривати усі трави, аби не зашкодити цій особливій гірській екосистемі.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь