Інформуємо. Роз’яснюємо. Консультуємо Щодо підвищення пенсій пенсіонерам, котрим виповнилося 75 років

Дата: 07.10.2021 10:58

На виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 № 849 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому» Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області проведено з 1 жовтня 2021 року перерахунок пенсій особам, котрим виповнилося 75 років.

У разі, якщо розмір пенсій (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік (10340,35 грн), особам, яким виповнилося 75 років до досягнення 80-річного віку, встановлюється щомісячна виплата у розмірі 400 гривень.

Пенсіонерам, розмір пенсійних виплат яких з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досягає 2500 гривень та які:

– досягли 75 років (до 80-річного віку);

– отримують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» незалежно від виду пенсії;

– мають страховий стаж: чоловіки – 25 років, жінки 20 років

надається щомісячна компенсаційна виплата в сумі, що не вистачає до вищезазначеного розміру.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області забезпечено перерахунок 23,7 тис. пенсіонерам, котрі досягли 75-річного віку, в тому числі 546 пенсіонерів з числа військовослужбовців. Перерахунки проведено за матеріалами пенсійних справ без особистого звернення пенсіонера до органів Фонду області.

Підвищені розміри пенсій пенсіонери отримають у жовтні 2021 року.

Головне управління Пенсійного фонду України

в Закарпатській області