«Асоціація міст України єднає Україну»: закарпатська делегація взяла участь у форумі, приуроченому до 30-річчя АМУ

Дата: 08.02.2022 15:06

5 лютого в місті Івано-Франківськ відбувся форум «Асоціація міст України єднає Україну». Цього року АМУ святкує 30-річчя, і цей форум започатковує низку заходів з відзначення ювілейної дати.

Спільними зусиллями всіх членів Асоціація міст України розбудовує місцеве самоврядування європейського зразка та перетворює Україну у державу сильних, спроможних громад. АМУ формує рішення, які роблять сильними усі громади, незалежно від їх місця знаходження чи розміру, у кожній з них мешканці повинні отримувати достойні зарплати та якісні послуги. Саме тому гасло форуму – «Асоціація міст України єднає Україну»!

Участь у форумі взяли голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, народні депутати України, представники центральної влади, а також представники місцевого самоврядування Івано-Франківської, Волинської, Закарпатської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей.

У складі закарпатської делегації до роботи форуму долучилися голова Закарпатського РВ АМУ, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша, Рахівський міський голова Віктор Медвідь, Вишківський селищний голова Ярослав Гайович, Великобичківський селищний голова Олег Бурса, перший заступник Виноградівського міського голови Адальберт Сверенко, перша заступниця Оноківської сільської голови Рената Манайло-Приходько, перший заступник Нересницького сільського голови Василь Кустрьо.

У рамках форуму відбулася відкрита дискусія «Об’єднання України через розвиток муніципалітетів» та перший етап Всеукраїнського відбору до 30-річчя АМУ «Успішна громада». Також на форумі презентували історії успіхів громад-членів АМУ, в тому числі закарпатських, зокрема Мукачівської та Тячівської міських територіальних громад.

Під час роботи заходу працювала виставка бізнесу Західного регіону.

Асоціація міст України – всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування, яка об'єднує близько тисячі громад – сіл, селищ, міст. АМУ створена у 1992 році, щоб захищати права та інтереси територіальних громад, сприяти їх соціально-економічному і культурному розвитку.