До уваги власників житлових приміщень на території Оноківської сільської ради, що прихистили внутрішньо переміщених осіб!

Дата: 17.11.2022 14:13

Громадяни України, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду і безоплатно розмістили в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб мають можливість оформити виплати компенсації для покриття понесених власниками жилих приміщень витрат, пов'язаних з таким розміщенням. З 01.10.2022 р. розмір компенсації на опалювальний період становить 30 грн. за 1 людино-день.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України регулярно актуалізує перелік території, за прихисток мешканців яких можна отримати компенсацію. Станом на 16.11.2022 р. згідно наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 17.10.2022 р. № 233 чинний перелік територіальних громад, за прихисток мешканців яких можна отримати компенсацію ознайомитись можна за  ПОСИЛАННЯМ.

Власники приміщень приватного житлового фонду на території  Оноківської сільської ради (територіальної громади), які поселили в себе внутрішньо переміщених осіб повинні внести відомості про житло, яке доступне для розміщення внутрішньо переміщених осіб на вебресурсі "Прихисток" (https://prykhystok.gov.ua/ ) самостійно або звернувшись в органи місцевого самоврядування.

Не пізніше наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб власник жилого приміщення (або довірена особа, з нотаріально завіреними підтверджуючими документами) зобов’язаний подати заяву  в якій зазначається відомості про кожну з розміщених осіб.

При поданні заяви в паперовій формі особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, додається копії наступних документів:

• копія паспорта громадянина України власника жилого приміщення;
  • копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків власника жилого приміщення;
  • копії документів які підтверджують право власності на жиле приміщення;
  • копії паспортів громадян України внутрішньо переміщених осіб;
  • копії свідоцтва про народження внутрішньо переміщених осіб;
  • копії реєстраційних номерів облікових карток платників податків внутрішньо переміщених осіб;
  • копії довідок з Єдиної інформаційної бази даних про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

Для подання заяви та необхідних документів для компенсації витрат за тимчасове розміщення ВПО, власники житла (або довірені особи) можуть звертатись до:

1. Центру надання адміністративних послуг, за адресою: с. Оноківці, вул. Шевченка, 2
    2. Центру надання соціальних послуг, за адресою: с. Кам’яниця, вул. Ужанська, 36

Більш детальна інформація та консультації щодо питань компенсації - за телефоном - 0997429291.

Власник жилого приміщення також зобов’язаний в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні.

Увага! Для отримання компенсації власник жилого приміщення не пізніше 5 днів з дня закінчення звітного місяця (тобто до п’ятого числа кожного місяця) подає заяву на отримання компенсації витрат, що пов'язані з безоплатним розміщенням ВПО за місяць.

В разі неподання заяви-звіту власник втрачає право на отримання компенсації за звітний місяць.

Внутрішньо переміщені особи та власник жилого приміщення несуть відповідальність за достовірність поданих документів та даних.