Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 липня 2018 року № 530-p затверджено Національний план заходів щодо неінфекційних захворювань

Дата: 18.09.2023 10:21

Розпорядженням Кабінету Міністрів України неінфекційних захворювань (поведінкових, соціально-економічних, спадкових, несприятливих факторів навколишнього природного середовища, шкідливих факторів професійного середовища тощо) сприяє підвищенню рівня поінформованості та обізнаності населення з питань профілактики таких захворювань.

Звертаємо увагу, що фізична активніоть сприяє підтримці здорової маси тіла, зміцненню серцево-судинної системи, нормалізації артеріапьного тиску та поліптенню обміну речовин. Крім того, регулярна фізична активність сприяє виробленню ендорфінів, що покращує настрій, зменшує ризик розвитку депресії та знижує рівень стресу, сприяючи підтримці ментального здров`я.

З метою підвищення ефективності неінфекційних захворювань та промоції здорового способу житгя, особливо фізичної активності як важливої складової фізичного i психічного здоров'я, рекомендуємо під час організації та проведения в регіоні фізкультурно-оздоровчих заходів та заходів серед молоді, зокрема, які проводяться структурними підрозділами з питань молоді та спорту, а також центрами фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх», молодіжними центрами i просторами, залучати регіональні Центри контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України.