БЮДЖЕТ 2024 – ОБОРОНА, ОСВІТА, КУЛЬТУРА, СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Дата: 27.12.2023 20:00

БЮДЖЕТ 2024 – ОБОРОНА, ОСВІТА, КУЛЬТУРА, СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Підтримка потреб оборони, освіта, культура, соціальний захист – це головні напрями, на які у 2024 році планують скеровувати бюджетні кошти Оноківської громади. Рішення щодо бюджету Оноківської сільської територіальної громади на сесії, 22 грудня, підтримала більшість обранців у сесійній залі. Розмір бюджету на 2024 рік – 165 мільйонів гривень (без трансфертів). Попри те, що військове ПДФО буде вилучено з бюджету громади, підтримка військових залишається пріоритетом міста. Наступного року будуть збільшені видатки на виплати військовим в розмірі 2,5млн. гривень. Три інших напрямки видатків: освіта, культура, соціальний захист.

Бюджет 2024 року буде меншим, аніж цьогорічний. Тому низку видатків довелося обмежити, адже йдеться насамперед про воєнний бюджет.

Основні показники:

• Підтримка потреб оборони – 65 млн. грн. (39,6%)

• виплати військовим в т.ч. соціальні виплати - 10 млн. грн. (6%)

• освіта – 25 млн. грн. (15,1%) • культура – 9.06 млн. грн. (5,5%)

• соціальний захист – 8,4 млн. грн. (5,1%)

Внесені зміни до бюджетного кодексу і прийнятий державний бюджет на 2024 рік поставив Оноківську сільську раду у певні рамки.

«В першу чергу в нас зменшується дохідна частина на цей рік. Не буде зараховуватись до місцевих бюджетів військовий ПДФО. Це податок з доходів фізичних осіб від всіх працюючих не лише у військових частинах, які отримують зарплату, а й різні силові структури: СБУ, прокуратура, Нацполіція, Нацгвардія. Для нас це втрати десь 100млн грн.

Також в бюджеті передбачена велика кількість різних соціальних програм для підтримки різних категорій населення, зокрема, родин військових.

Ключове – попри те, що дохідна частина зменшується, ми залишаємо 65 млн. грн на підтримку потреб оборони.

Загалом найбільша частина видатків, як завжди, передбачена на галузь освіти. Це не тільки школи, але і дитячі садки, ІРЦ.

Не залишили поза увагою обранці культурну сферу: бібліотеки, різні культурні заклади, клуби.​

Загалом досягненням бюджету громади – стало:

1. прийняття громадою рішення про те, що батьки діти яких здобувають освіту у дошкільних підрозділах початкових шкіл та у 1-4 класах закладів загальної середньої освіти повністю звільняються від оплати за харчування на період дії в Україні воєнного стану.

2. Для педагогічних працівників встановили надбавку за складність та напруженість у роботі у розмірі 50% заробітної плати, за певних умов, та надбавку за престижність у розмірі 30%

3. Не встановлювали у бюджеті громади будь-яких надбавок до заробітної плати голові чи секретарю громади.

Отже, бюджет наш можна сміливо назвати соціальним, спрямованим, у першу чергу, на забезпечення потреб оборони, забезпечення соціально-культурної сфери, яка працює у громаді, і на життєдіяльності громади.

Дякуємо ЗСУ та Богу за кожен новий день та нову можливість!