Європейський тиждень громадського здоров’я.

Дата: 15.05.2024 15:06

Цьогоріч з 13 по 17 травня  в Україні вшосте відбувається Європейський тиждень громадського здоров’я.

Європейський тиждень громадського здоров’я започаткували 2019 року. Тоді ж до нього і приєдналася Україна.

Тиждень громадського здоровʼя - це загальноєвропейська ініціатива, спрямована на підвищення обізнаності про важливість психічного та фізичного здоров’я в нашому повсякденному житті.

Під час повномасштабної війни особливо важливо приділити увагу своєму здоров’ю, в тому числі і задля того, щоб після перемоги мати сили на відбудову країни. Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни й дотримання Календаря профілактичних щеплень відіграє в цьому ключову роль. В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких інфекційних захворювань та їхніх наслідків.

Що може зробити кожен з нас, щоб запобігти хворобам та дбати про власний психічний добробут:

•  дотримуватися здорового способу життя;
  • робити всі щеплення за графіком, зокрема й в дорослому віці;
  • самоізолюватися в разі хвороби;
  •  використовувати бар’єрну контрацепцію;
  • ходити на профілактичні огляди до лікаря щороку, навіть якщо нічого неболить;
  • щороку робити тести на ВІЛ і гепатит С, щоб вчасно почати лікування і не заражати інших;
  •  пройти курси домедичної допомоги, щоб за потреби допомогти іншим;
  • ділитися з іншими правдивою інформацією про здоров’я та не користуватися сумнівними джерелами інформації (чиїмись постами, телеграм-каналами тощо).

Фото без опису​​​​​​​