ВАЖЛИВО!

Дата: 16.08.2024 19:48

У четвер, 15 серпня, виконуючий обов’язки сільського голови, секретар сільської ради Євген ЛЕЙБА провів позачергове пленарне засідання 43 сесії Оноківської сільської ради VIII скликання.

На сесію з’явилось 14 депутатів із 22.

Не обійшлося і без ексцесів. Так, вперше в історії Оноківської сільської ради, перед початком сесії, вочевидь, з метою її зриву, надійшло повідомлення про замінювання адміністративної будівлі Оноківської сільської ради. У зв’язку з цим  депутатами екстренно було прийнято рішення про зміну місця проведення сесії.

Роботу сесії розпочато із розгляду питання про затвердження порядку денного.

У відповідності до рекомендації постійної комісії з питань бюджету на пленарному засіданні розглянуто наступні проєкти:

1.  Про надання грошової допомоги у зв’язку з хворобою, що потребує дорого вартісного лікування. Інформує в.о. начальника відділу соціального захисту – Тетяна БУК.
  2. Про надання одноразової грошової допомоги при пораненні. Інформує в.о. начальника відділу соціального захисту – Тетяна БУК.
  3. Про надання одноразової грошової допомоги родині загиблого. Інформує в.о. начальника відділу соціального захисту – Тетяна БУК.
  4. Про надання грошової допомоги військовослужбовцям ЗСУ для придбання технічного забезпечення, засобів індивідуального захисту, військового спорядження, техніки, тощо. Інформує в.о. начальника відділу соціального захисту. – Тетяна БУК.
  5. Про внесення змін до «Програми підтримки учасників бойових дій, членів їх сімей та сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій Оноківської сільської ради на 2022-2024 роки» (зі змінами). Інформує в.о. сільського голови, секретар сільської ради – Євген ЛЕЙБА.
  6. Про надання повноважень секретарю сільської ради. Інформує в.о. сільського голови, секретар сільської ради – Євген ЛЕЙБА.

Питання, які стосувалися виплат військовим та соціально незахищеним верствам населення були підтримані радою одноголосно.

Окрім іншого, на сесії було прийнято рішення «Про надання повноважень секретарю Оноківської сільської ради», зміст якого полягав: у наданні секретарю сільської ради – Євгену ЛЕЙБІ повноваження відповідно до частини 2 статті 42, пункту 1 частини 3 статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та одночасно скасовано розпорядження Оноківського сільського голови від 02.01.2024 року № 01 «Про покладання обов’язків».

Нагадаємо, що ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 01.07.2024 Коваль Марію відсторонено від посади голови Оноківської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області у межах строку досудового розслідування, тобто до 02.09.2024. Однак, 02.01.2024 сільським головою Оноківської сільської ради видано розпорядження  №1 «Про покладення обов’язків», відповідно до якого на головного спеціаліста - помічника керуючого (секретаря) справами виконавчого комітету - Анну ГОЛУБ на період неможливості здійснення сільським головою своїх повноважень (відпустка, відрядження, тимчасова непрацездатність, тощо) покладено виконання обов’язків голови виконавчого комітету, керівництво структурними підрозділами, установами (підприємствами, закладами тощо) Оноківської сільської ради та надано право підпису організаційно-розпорядчої та договірної документації .

Таким розпорядженням фактично делеговано виключні повноваження голови рядовій посадові особі ради, що прямо суперечить ч. 2 ст. 42  Закону №280/97-ВР.

Варто зауважити, що регламентом Оноківської сільської ради також не передбачено можливості делегувати повноваження голови ради іншій посадові особі.

Звертаємо увагу, що за фактом винесення Коваль Марією відповідного розпорядження зареєстровано кримінальне провадження, також шість депутатів ради оскаржили вказане розпорядження до Закарпатського окружного адміністративного суду.

Оскільки існування спірного розпорядження фактично паралізувало повноцінну роботу ради, більшістю депутатів - 15.08.24 прийнято рішення про скасування розпорядження Оноківського сільського голови від 02.01.2024 № 01 «Про покладання обов’язків» та умовно ствердили дію Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо виконання обов’язків голови у разі неможливості ним їх виконання.

Отож, надалі громада зможе здійснити виплати військовим, соціально вразливим верствам населення, заробітні плати, оплатити за послуги надані Оноківській сільській раді, відновити роботу життєво важливий інституцій у громаді. Оскільки, звертаємо увагу, фінансові документи Оноківської сільської ради були заблоковані, через відсутність належних підписантів - керівника та головного бухгалтера.

Підсумовуючи результати проведеної сесії, констатуємо, що надалі  на порядку денному Оноківської сільської ради підготовка  до опалювального сезону, навчального року, вирішення невідкладних питань в частині благоустрою громади та підтримки ЗСУ.

Дякуємо ЗСУ та Богу за кожен новий день та нову можливість!