На Закарпатті серед дітей та дорослих продовжують реєструвати випадки кору
Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України застерігає та повідомляє громадян про збільшення на території області захворювань на кір.
Просимо мешканців Оноківської громади звернути увагу на наступну публікацію, щоб максимально захистити себе та своїх рідних від цієї небезпечної хвороби.
Основною причиною поширення захворювання та виникнення спалахів кору є низький рівень популяційного імунітету.
Кір — це одне з найбільш заразних вірусних висококонтагіозних захворювань, відомих у світі, яке характеризується вираженою інтоксикацією, катаральними явищами з боку дихальних шляхів, кон'юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці щік і папульозно-плямистим висипом на шкірі, який розповсюджується від голови до нижніх кінцівок.
Morbillivirus — вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої до здорової людини повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворої людини, при тісному контакті з хворим від моменту появи перших симптомів хвороби до 5 дня від початку висипки. Інкубаційний прихований період хвороби триває від 7 до 21 днів.
Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як захворілий залишив приміщення. Саме тому під час навчального року в умовах скупчення дітей в закритих приміщеннях ризик поширення інфекції підвищується в рази; 9 з 10 неімунізованих, що контактують із хворим, будуть заражені.
Найбільш вразливими до вірусу кору є діти до 5 років.
Хвороба може мати тяжкий перебіг та серйозні ускладнення, такі як вторинна бактеріальна пневмонія, запалення мозку – енцефаліт, отит, тощо. Кір є однією з головних причин дитячої смертності у світі. Перенесене захворювання значно ослаблює імунну систему людини та знижує здатність організму до боротьби з іншими інфекційними агентами.
Специфічного лікування від кору не існує, проте захворюванню можна запобігти шляхом вакцинації - єдиного надійного та дієвого методу профілактики.
Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Дві дози вакцини КПК (кір, паротит, краснуха) формують імунітет на все життя
В Україні щеплення проти кору проводяться безкоштовно. Відповідно до Національного календаря щеплень дітки мають отримати першу дозу вакцини проти кору, паротиту та краснухи у 12 місяців та в 6 років планову ревакцинацію.
Віруси не знають кордонів, і саме колективний імунітет не дозволяє захворюванню поширюватися.
Вакцинуватися від кору потрібний, якщо
·Дитині виповнилося 12 місяців: не зволікайте із плановим щепленням КПК.
·Дитина старша від 1 року і ви пропустили перше щеплення — негайно надолужте його, звернувшись до вашого медичного закладу.
·Дитині 6 років — це час іти на планову ревакцинацію КПК.
·Ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років. У цьому випадку зверніться до медичного закладу, адже тільки дві дози вакцини забезпечують повний захист.
·Дитині 6 та більше років, і вона не має жодного щеплення КПК. У такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця.
·Ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень. У цьому випадку дитину також потрібно вакцинувати.
Якщо ваша дитина у школі (дитсадку) або там, де ви мешкаєте, контактувала із хворим на кір - необхідно з'ясувати чи вакцинований ваш малюк, та за необхідності, зробити щеплення якнайшвидше!
Нехай хвороби не роблять вам в житті погоди! Будьте здорові!!!