Оноківська сільська рада підписала меморандум з Ужанським нацпарком
Цими днями до Оноківської сільської ради завітали гості з Ужанського нацпарку в особі заступника директора Олександра Яроша, який передав вітання в. о. голові Онокоської сільської ради Євгену Лейбі від очільника Ужанського НПП Ярослава Шукаля. Під час зустрічі було обговорено багато важливих питань в різних сферах життя як нацпарку, так і нашої громади. Під кінець зустрічі сторони підписали меморандум про співпрацю та партнерство. Метою цього меморандуму є подальша співпраця у галузі охорони навколишнього середовища, розвитку екологічного туризму, еколого - освітянської діяльності тощо.
Для довідки:
Національний природний парк (НПП) "Ужанський" створений у 1999 році на базі ландшафтного парку "Стужиця". Сьогодні парк є членом Європейської федерації природо-заповідних територій "Європарк", а в 2007 році включений до списку Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО "Букові праліси Карпат". Окрім цього, "Ужанський" є частиною першого в світі українсько-польсько-словацького біосферного резервату "Східні Карпати".
Ужанський НПП розташований у західній частині Закарпаття, в басейні річки Уж. Його площа — 39159 га. Територія парку — гірський район з невисокими хребтами і схилами. Основні вершини парку — гори Кременець (1214 м), Мала Равка (1303 м), Канчова (1111 м), Розсипанець (1107 м), Кінчик (1251 м) та Ополонок (1133 м).
Клімат "Ужанського" м'який, теплий і вологий. Зими тут холодніші, ніж в інших районах Карпат. Середня температура січня сягає -6°С, липня — +15,6 — +18,0°С. Опадів випадає 800-1100 мм на рік. Це сприяє формуванню густої мережі потічків.
Більшу частину території парку, а точніше 60%, покривають ліси. Тут домінують букові деревостани, що сприяють росту таких трав та квітів, як: анемони дібровної, анемони жовтецевої, ряста порожнистого, ряста ущільненого, підсніжника звичайного та інші. На деяких полонинах зустрічається рослинність природних субальпійських лук. Загалом флора національного парку "Ужанський" характеризується видовим багатством: тут виявлено 878 видів вищих судинних рослин, 312 — лишайників, 143 — мохоподібних, 66 — грибів та 165 — водоростей.
Різноманітний також тваринний світ парку. На цих теренах нараховано 522 видів тварин, зокрема 55 видів ссавців (24 занесено до Червоної книги України). Серед них: козуля європейська, олень благородний, кабан, вовк, ведмідь, дикий кіт, рись, куниця лісова і кам'яна, ласка, тхір, борсук, бурозубка мала і альпійська. У рычках водяться кутора велика і мала, видра. Завдяки численним печерам, штольням тут зустрічаються 14 видів рукокрилих. 12 зі 111 видів птахів занесено до Червоної книги України. Земноводних налічується 12 видів, з яких найпоширенішими є жаба трав'яна, саламадра карпатська, кумка жовточерева, іноді трапляється тритон карпатський і альпійський. Найпоширенішим видом плазунів є ящірка прудка і живородяча, вуж звичайний і веретільниця; загалом представників цього класу — 9 видів.