ОПИС МАРШРУТУ «ДОРОГА НА ПЛІШКУ» № 3

Дата: 15.07.2021 18:04

1. Повна назва маршруту:

Багатопрофільний, краєзнавчий туристичний маршрут місцевого значення «ДОРОГА НА ПЛІШКУ №3».

2. Географічний район маршруту :

Закарпатська область, Ужгородський район, Оноківська сільська територіальна громада, с. Кам’яниця.

Низовий шлях від с. Кам’яниця (автобусна зупинка, зал?д. станція) до г. Плішка частково асфальтовою дорогою (через с. Кам’яниця → Кам’яницьке лісництво → прикордонна застава), ґрунтовою дорогою.

3. Його призначення:

Краєзнавчий туристичний маршрут для активного відпочинку.

4. Спосіб пересування:

Пішохідний, велосипедний, частково автомобільний.

5. Маркування маршрутів:

На нитці маршруту відсутнє маркування.

6. Довжина маршруту (в одному напрямку):

Протяжність маршруту = 10,7 км, з них:

- асфальтовою дорогою = 7,7 км.,

- лісовою ґрунтовою дорогою = 3 км

7. Середня тривалість пересування (активна частина) (орієнтовний розрахунок часу в одному напрямку):

- пішки = 3 год. 30 хв.;

- велосипедом = 1 год. 30 хв.;

- комбіновано : автомобілем (асфальтова дорога = 20 хв.) → пішки (лісова ґрунтова дорога = 1 год.) = 1 год. 20 хв.;

- комбіновано : автомобілем (асфальтова дорога = 20 хв.) → велосипедом (лісова ґрунтова дорога = 40 хв.) = 1 год.

8. Найвища точка:

г. Плішка – 693 м.н.р.м.

9. Опис маршруту (географічні відомості про рослинний і тваринний населені екскурсійні об’єкти, перешкоди, пункти відпочинку, харчування, нічлігу, зв’язку, медичної допомоги тощо).

Початковий пункт маршруту – автобусна зупинка ? залізнична станція поруч із залізничним переїздом в с. Кам’яниця на автошляху Н13.

Поруч розташовані готельно-ресторанний комплекс «Під замком» та АВС.

Маршрут проходить асфальтовою дорогою через село Кам’яниця (зал?д. переїзд → Кам’яницьке лісництво → рекреаційна зона відпочинку «дача Хрущова» → рекреаційна зона відпочинку «скельний парк» (скелі вулканічного походження) → прикордона застава).

Перша атракція даного туристичного маршруту – Кам’яницьке лісництво (три автомобільні парковки з наявною рекреаційною зоною відпочинку – альтанкою на березі річки).

На території Кам’яницького лісництва облаштовано дев’ять навчально-пізнавальних стежок, які є навчально-пізнавальними об’єктами живої природи. З них, безпосередньо шість стежок знаходяться на території лісництва:

- «Живі сторінки Червоної книги»,

- «Індикатори типів лісу»,

- «Дорога світла»,

- «Рослини Святого Письма» (арборетум),

- «Гірські породи та мінерали Карпат»,

- Музей лісу.

Від Кам’яницького лісництва на розвилці асфальтової дороги потрібно рухатися праворуч (ліворуч дорога прямує в с. Гута, про що інформує вказівник).

Наступною локацією даного туристичного маршруту є рекреаційна зона відпочинку «дача Хрущова». Вздовж річки розташовані три великі альтанки з облаштованими місцями для вогнища.

«Скельний парк» знаходиться по лівій стороні вздовж асфальтового шляху в напрямку прикордонної застави. Прямовисна скеля – застигла вулканічна лава. По правій стороні скелі видніється стежка яка через 50-60 метрів виводить до галявини з великих каменів вулканічних порід, які утворюють скельне городище з місцем для відпочинку.

Асфальтова дорога проходить вздовж гірської річки Сирий Потік і завершується біля прикордонної застави (наявний шлагбаум), де потрібно пред’явити документи, що засвідчують особу подорожуючого.

Наступним продовженням шляху вже є лісова ґрунтова дорога, яка зигзагоподібно виводить на вершину гори Плішка.

По правій стороні де завершується полога частина лісової ґрунтової дороги і починається більш крутий набір висоти знаходиться облаштована зона відпочинку з криницею.

Зигзагоподібна лісова дорога виводить на гребінь гірського хребта де й потрібно повернути праворуч.

Гора належить до транскордонного хребта Попричний верх, західна частина якого лежить на території Словаччини, а східна – у нас на Україні.

На вершині гори розташована рекреаційна зона відпочинку (стіл з лавицями і місцем для вогнища) та наявний інформаційний стенд щодо гори Плішка.

Сама вершина майже повністю оточена буковим лісом, тільки південно-східна частина її схилу відкрита і дає можливість споглядати гірські вершини Ужгородщини і Перечинщини. По курсу 139° знаходиться г. Анталовецька Поляна, 126° – г. Світильник, 117° – хребет Синаторія. У тому ж напрямі, біля підніжжя цих гір розташувалося село Ворочево. Відкритий схил гори облаштований підйомниками бугельного типу, невеликими технічними спорудами. Дорога, що сходить з гори, йде на схід і виходить в м. Перечин.

Галявина на горі Плішка облаштована третьою рекреаційною зоною відпочинку – стіл з лавицями та місцем для вогнища.

Також галявина є чудовим оглядовим майданчиком – відкривається чудовий краєвид на хребет Синаторія та Турянську долину, на горизонті якого за ясної погоди ви можете побачити верхівку Полонини Руни (Руної).

Металеві конструкції, розташовані на галявині – це гірськолижні витяги, які колись успішно функціонували, забезпечуючи активний зимовий відпочинок любителям гірськолижних спусків.

У нижній частині галявини знаходяться будиночки гірськолижної бази УжНУ, біля яких можна набрати питної води.

Зворотна частина маршруту пролягає в тому ж напрямку, що й перша частина шляху.

УВАГА!

ОБОВ’ЯЗКОВА наявність паспорта у ВСІХ учасників походу! Маршрут проходить у прикордонній зоні!

До зустрічі на теренах туристичного маршруту «Дорога на Плішку № 3»!