Нове меню в закладах освіти
25.11.2021 відділом освіти Оноківської сільської ради за участі сільського голови Марії КОВАЛЬ – МАЗЮТИ відбулась нарада з керівниками закладів освіти, кухарами та всіма причетними до організації харчування в закладах освіти. Темою наради стало одне з найактуальніших питань сьогодення – це організація харчування в закладах освіти згідно новими стандартами.
Попередньо кожному закладу було запропоновано обрати одну страву із нового меню і під час наради кожен присутній мав можливість оцінити естетичну привабливість страви, її збалансованість, на скільки вона корисна та смачна. Кожен кухар презентував технологічну карту страви та коротко розповів про особливості її приготування, доповнивши своїми рекомендаціями та побажаннями.
Всім присутнім сподобалось запропоноване меню, оцінивши його смакові якості та особливості приготування прийшли до спільної думки, що його можна і треба використовувати у своїх освітніх закладах. Меню було складено на основі рецептів Євгена Клопотенка, які було взято із його авторської книги «Збірник рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах».
Марія КОВАЛЬ – МАЗЮТА наголосила на тому, що запропоноване меню не є догмою, кожен заклад розробляє своє меню з врахуванням регіону в якому ми проживаємо та індивідуальних потреб дітей. Наголосила на необхідності модернізації харчоблоків до вимог сучасності, щоб покращити умови праці кожного.
Як підсумок наради, головний спеціаліст відділу освіти Наталія ПАСТЕЛЯК, розповіла про особливості складання і впровадження меню згідно нових норм і вимог.
Дитячий організм відрізняється від дорослого бурхливим ростом і розвитком, формуванням і становленням структури багатьох органів і систем, вдосконаленням їх функцій, розвитком і ускладненням вищої нервової діяльності. В дитячому віці формується харчовий стереотип, закладаються типологічні особливості метаболізму дорослої людини. Тому їжа дітей повинна бути різноманітною, необхідна достатня кількість білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин та вітамінів. Тому необхідно прививати з дитинства правильні харчові звички та естетику споживання їжі, що роблять працівники наших освітніх закладів.